W niedzielę 2 kwietnia na zakończenie sezonu zimowego ATŚ 2016/2017 został rozegrany Turniej Masters, wieńczący rozgrywki Grand Prix WCT.

Masters został rozegrany w dwóch grupach – A (zaawansowana) i BC (średnio zaawansowana/podstawowa). Przez większość sezonu halowego grupa A przyciągnęła większą ilość graczy, dlatego w tej grupie zagrało ośmiu zawodników, natomiast w grupie BC – czterech.

W grupie zaawansowanej zwyciężył Marcin Pokrzywnicki, który bardzo pewnie wygrał wszystkie trzy mecze, nie przegrywając w nich seta. W ogólnym rankingu  GP WCT 2016/2017 Pokrzywnicki, również okazał się najlepszy – zdobywając największą liczbę punktów. Drugie miejsce w turnieju przypadło Zbigniewowi Dyrbusiowi, który przegrał finałowy mecz z Marcinem 4:6 3:6, dwa pozostałe wygrał pewnie w dwóch setach. W ogólnym rankingu GP WCT zajął 3 miejsce. Brąz dla Bartka Sitko. Zawodnik z Wodzisławia w drugim meczu przegrał z Dyrbusiem 4:6 2:6 i stracił szanse na finał. Pierwszy i trzeci mecz wygrał bez straty seta. Najbardziej aktywny gracz GP WCT 🙂 W końcowym rankingu zajął 2 miejsce.

http://www.sportclubrank.pl/sz_tabelka_turniejowa.php?lista=4147

W grupie BC najlepszy okazał się Witold Elsner, który w trzecim finałowym meczu pokonał Roberta Wańka 6:3 6:3. W meczu o trzecie miejsce wygrał Wiktor Walczak, pokonując Mariusza Staszka 6:3 6:3.

http://www.sportclubrank.pl/sz_tabelka_turniejowa.php?lista=4148

Ranking GP WCT 2016/2017

http://www.sportclubrank.pl/ats_archive.php?mode=tours&id_klub=49&id_grandprix=4034&show_grandprix=Pokaż+ranking