W I Lidze WCT uczestniczyło 18 zawodników, w tym 8 zawodników, którzy w I rundzie w grupach (A i B) uzyskali największą ilość punktów – w II rundzie utworzyli Grupę Mistrzowską oraz 10 zawodników, którzy w I rundzie zajęli miejsca 9-18 – w II rundzie zagrali w Grupie barażowo-spadkowej.

Mistrzem Ligi WCT okazał się Kazimierz Kowalski, który do samego końca nie był pewny zwycięstwa. Taką samą ilość punktów (16) uzyskał Bartek Sitko, więc o mistrzostwie zadecydowała różnica gemów, która wyniosła +5 na korzyść Kowalskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że Bartek Sitko wygrał bezpośredni mecz 7/6 5/7 6/1. Trzecie miejsca zajął Michał Jędrysik, który zgromadził 15 punktów, przegrywając trzy mecze, jednak w trzy setowych pojedynkach, pozostałe spotkania wygrywając w dwóch setach.

 

W Grupie barażowo-spadkowej wyłoniono 2 zawodników do rozegrania baraży i 2 zawodników spadających do II Ligi WCT. Leszek Sołtysik (15 miejsce) i Mariusz Łuczak (16 miejsce) nie przystąpili do baraży i w wyniku walkowera spadają do II Ligi. Zawodnicy z dwóch ostatnich miejsc Marcin Paprotny (17 miejsce) i Michał Spyra (18 miejsce) bezpośrednio spadają do II Ligi.

W II Lidze WCT uczestniczyło 12 zawodników, z której do I Ligi awansowało aż 4 zawodników. Zwycięzca II Ligi – Witold Elsner, który zgromadził 32 punkty i nie przegrał żadnego z 11 spotkań, tylko w jednym meczu z Marcinem Iksalem stracił seta. Z 2 miejsca awansował Robert Waniek, który stracił trzy punty właśnie z Elsnerem. 3:6 3:6. Na podium znalazł się również Marcin Iksal, który zdobył 25 punktów, przegrywając 2 mecze. I z 4 miejsca awans uzyskał Darek Koniusz.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w I edycji Ligi WCT. Życzymy powodzenia w ligach na kortach ziemnych. Do zobaczenia w sezonie halowym 2017/2018 🙂